Забезпечення і реалізація прав дітей на позашкільну освіту в умовах воєнного стану
«Ми не зможемо накрити всю територію України залізним куполом, як в Ізраїлі – країна у нас велика. Ми маємо виховати та виростити цей залізний купол України. А позашкільна освіта у цьому процесі, має стати головний драйвером!» – це слова з промови Анна Майборода Голови нашої організації під час виступу на «Всеукраїнському круглому столі « Забезпечення і реалізація прав дітей на позашкільну освіту в умовах воєнного стану», який відбувся на прикінці квітня у Міністерство освіти і науки України
У рамках круглого столу була презентована Концепцію позашкільної освіти в умовах воєнного стану, в розробці якої прийняла участь наша Анна.
.
У 2019 році, Анна була одної з розробниць Концепції «Громадського сприяння обороні та безпеці», яка отримала схвальні відгуки та підтримку Комітету молоді та спорту Верховної Ради України. Частина напрацьованих тоді ідей, були реалізовані у прийнятому в грудні 22 року Законі « Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності».
«Все починається з освіти – з позашкільної освіти. Бо це Ви, фахівці та представники позашкільной освіти, в дружніх стосунках з дітьми, закладаєте компетенції, які формують у подальшому професійний вибір, розвивають особистість та творчість, різноманітність талантів.
Саме зараз час додати безпекових компетенцій!
Посилити Вашу діяльність в регіонах. Захистити – заборонити зазіхати або закривати заклади позашкілля, а навпаки їх розширяти. Удосконалити нормативну та законодавчу базу, підходи до підготовки фахівців, які працюватимуть за напрямками, які будуть формувати у маленьких та майбутніх поколіннях українців – оборонну свідомість, безпекові компетенції, плекати активну життєву позицію, створювати умови для її дієвого прояву через добровільну участь та волонтерство в сфері безпеки і оборони, сприятимуть розвитку технічної творчості, інновацій та набуття спеціальностей необхідних для військово-промислового комплексу, військово-прикладний і службово-прикладний спорт, популяризувати військову та державну служби.» – наголошувала Анна у своєму виступі.
Ми пишаємося мати у керівництві нашої організації людину з великим серцем, активною громадянською позицією, потужного експерта у безпековій та оборонній сфері, яка з 2014 року стала ініціаторкою багатьох змін та реформувань, які посилили нашу Державу за ці роки.
Ознайомитись з Концепцією можна за посиланнями тут :https://t.ly/87DVr,
Відео круглого столу презентували у рамках Методологічний семінар з позашкільної освіти https://youtu.be/ZNOAzLadUnQ
Партнери Кафедра Позашкільної Освітиhttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.793662608855219&type=3